Let's Encrypt ile HTTPS desteğini ayarlama

:exclamation: Bu kılavuz yalnızca HTTPS’nin etkinleştirilmediği mevcut yüklemeler içindir. Resmi kurulum kılavuzunu izleyerek, varsayılan olarak HTTPS’yi otomatik olarak etkinleştirir.

Öyleyse, Let’s Encrypt ile Discourse sitemize tamamen ücretsiz https ekleyelim.

:bell: Sitenizdeki diğer her şey HTTPS için hazır mı?

Başlamadan önce, HTTPS’nin düzgün çalışması için sayfadaki her bir kaynağın HTTPS uyumlu olması gerektiğini lütfen unutmayın. CDN’nizi, sosyal oturum açma bilgilerinizi, logo dosyalarınızı, herhangi bir üçüncü taraf JavaScript’ini, resimleri, yazı tiplerini veya css’yi göz önünde bulundurun - bunların hepsi HTTPS üzerinden erişilebilir olmalıdır!

Not: ./discourse-setup Let’s Encrypt’i etkinleştirir. Ve Mart 2017’den itibaren tekrar çalıştırabilir ve birkaç kez geri dön tuşuna basıp e-posta adresinizi girebilirsiniz; komut dosyası gerekli şablonları içerecek ve gerektiği gibi e-posta adresinizi ekleyecektir. Uzman bir sistem yöneticisi değilseniz ve bunu yapmamak için bir neden bilmiyorsanız, daha fazlasını okumak yerine ./discourse-setup komutunu çalıştırmalısınız. (Discourse’ı uzun zaman önce yüklediyseniz, yine de app.ymlyi elle düzenlemeniz gerekebilir.)

Not: Sitenize bazı ters proxy (örneğin, Cloudflare) üzerinden erişiliyorsa bu çalışmaz.

Kaynak: Setting up HTTPS support with Let's Encrypt - sysadmin - Discourse Meta

1 Beğeni